film30t.com | دانلود فیلم سینمایی اسپانیا پلتفرم Platform | با 3 کیفیت عالی
یکشنبه, 29 فروردین 0

دانلود فیلم سینمایی پلتفرم – Platform 2019

0
406
بروز شده در 27 مرداد 1399
دانلود فیلم سینمایی پلتفرم – Platform 2019 امتیاز کاربران : بدون امتیاز
https://film30t.com/wp-content/themes/filmbaz/assets/js/dist/plyr.svg

فیلم سینمایی پلتفرم pelatform

کارگردان : نویسنده : محصول : سال ساخت :

سایر عوامل :

تاریخ اکران :

خلاصه داستان

دانلود فیلم سینمایی پلتفرم – Platform 2019 با 3 کیفیت عالی کیفیت : 1080p . 720p . 480p درباره فیلم پلتفرم فیلم سینمایی پلتفرم – Platform به کارگردانی گالدر گازتلو یوروتیا در سال 2019 ساخته شده است. این فیلم محصول کشور اسپانیا و در ژانر وحشت و هیجان انگیز می‌باشد. خلاصه داستان ساختمانی مخوف و عمودی که در نهایت متوجه می […]

تصاویر
توضیحات تکمیلی

دانلود فیلم سینمایی پلتفرم – Platform 2019 با 3 کیفیت عالی

کیفیت : 1080p . 720p . 480p

درباره فیلم پلتفرم

فیلم سینمایی پلتفرم – Platform به کارگردانی گالدر گازتلو یوروتیا در سال 2019 ساخته شده است. این فیلم محصول کشور اسپانیا و در ژانر وحشت و هیجان انگیز می‌باشد.

فیلم سینمایی پلتفرم

خلاصه داستان

ساختمانی مخوف و عمودی که در نهایت متوجه می شویم ۳۳۳ طبقه دارد و از آنجا که هر طبقه محل اقامت دو نفر در نظر گرفته شده پس ۶۶۶ نفر طبیعتا باید در این برج منحوس مبحوس باشند که خود   استعاره ای از انسان به شیطان است هرچند که طبقات پایین از گرسنگی مطلق عملا مرده اند. این فیلم هرچند در ژانر وحشت قرار گرفته اما از نکات قابل توجه ایجاد ترس در ضمیر ناخودآگاه بر ترس آنی غالب است و ممکن است در لحظه ترس خاصی آدرنالین هیجانی ما را ترشح نکند اما بنا به ماهیت و فضای فیلم ترسی که ایجاد می کند از آن دسته ای است که مخاطب را به فکر و تامل نسبت به ماهیت خود و جامعه پیرامون و حتی ماهیت کلی انسانی وا می دارد.

هرچند در فضای فیلم حس تقسیم نا برابر و  نا عدالتی بنظر می رسد اما بی اغراق و به صورت استعاری نمایش داده می شود که بی عدالتی موجود در دنیا و طبقات مختلف اجتماعی و جغرافیایی توسط انسانها شکل گرفته است؛ انسانهای بالاتر همیشه به انسانهای پایین تر از خود زور می گویند و با استعاره از جاذبه زمین افراد بالاتر مدفوع و ادار خود را روی سر افراد پایین تر می ریزند در حالی که نمی توانند بالا دستی های خود را با مدفوع، ادرار یا پرت کردن شی حقیر کنند. گورنگ به عنوان حق انتخاب برای خود کتاب به سلول میاورد که نشان دهنده قشر روشن فکر جامعه انسانی است

پلتفرم

نقد فیلم

فیلم سینمایی پلتفرمPlatform  با نام اصلی El hoyo است که این نام اسپانیایی ظاهرا به معنی سوراخ، حفره و گودال است اما ظاهرا ترجیح بر این بوده است که در ارائه‌ی بین‌المللی، توجه بیننده به سکو یا Platform جلب شود.

این موضوع ساده شاید در نگاه اول، موضوع مهمی به نظر نرسد اما بدون شک در فیلم‌هایی مثل Platform که بار معنایی فیلم پیرامون یک المان مرکزی شکل میگیرد تا حدود زیادی تاثیرگذار است. فرض کنید آقای اصغر فرهادی نام فیلم خود را از “جدای نادر از سیمین” به “جدایی سیمین از نادر” تغییر می‌داد؛ با آنکه در روند فیلم تغییری به وجود نمی‌آمد و حتی به داستان فیلم شباهت بیشتری پیدا می‌کرد اما “جدایی سیمین از نادر” نامی است که شخصیتِ بدون نقص سیمین در این فیلم را متزلزل می‌کند و در ناخودآگاه بیننده تاثیر منفی بر این کاراکتر خواهد داشت.

El hoyo چه به معنای زندان و محبس و چه به معنای گودال میانی این زندان، ذهن بیننده را از توجه بیش از حد به سکوی پر از غذای فیلم به سوی کلیت این زندان و حتی طبقات پایین آن جلب می‌کند. طبقاتی که تنازع بر سر بقا در آنها اصلی‌ترین موضوع است و توگویی نجات در همین طبقات پایین است که اتفاق می‌افتد نه از سویی که سکو شروع به حرکت می‌کند.

بازدیدها: 33

لینک های دانلود فیلم سینمایی پلتفرم pelatform

عنوان تاریخ انتشار
دانلود فیلم سینمایی پلتفرم
1399/05/27
5000 ورود
3000 ورود
1500 ورود
برچسب‌ها:

دیدگاه ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید film30t منتشر می‌شود.
آخرین دیدگاه ها (0)